هزینه فریت بار مسافری چگونه محاسبه می شود

هزینه فریت بار مسافری چگونه محاسبه می شود ؟ : این هزینه به چند عامل وزن بار ، حجم بار ، نرخ و قیمت شرکت های هواپیمایی بستگی دارد نرخ کشورهای مبدا و مقصد نیز تاثیر بسازیی دارد. ولی مهمترین عمال محاسبه هزینه ارسال بار وزن بار می باشد که با تغییر وزن قیمت و هزینه نیز تغییر می یابد به طوری که برای وزن های گفته شده زیر قیمت های متفاوتی وجود دارد : , ۵۰۰kg , 300kg , 100kg ,45kg, normal minimum . 1000 kg

هزینه فریت بار به صورت نزولی از وزن کم به زیاد تغییر می کند . در اینجا نقطه شکستی نیز وجود دارد که بهتر است از برخی مواقع از آن استفاده کنیم . شاید برای شما سوال باشد که چه مواقعی باید از نقطه شکست استفاده کنیم و نقطه شکت چه عددی می باشد ؟ نقطه شکست در بار ۱۰۰ کیلوگرم ۸۴ می باشد یعنی اگر کسی بارش بیشتر از ۸۴ کیلوگرم باشد می تواند با استفاده از نقطه شکست نرخ هزینه بار خود را از ۱۰۰ کیلو محاسبه کند . معمولا وزن محاسبه عدد ۱۰۰می باشد. در کل می توان گفت که هر چقدر بار شما زیاد یا وزن آن بیشتر باشد نرخ محاسبه هزینه بار کاهش می یابد .

هزینه فریت بار مسافری

در محاسبات هزینه بار برخی از هزینه ها هم عمومی می باشد و در همه مواقع از مشتری دریافغت می شود به وزن بار ارتباط زیادی ندارد :

  • مبلغی برای صدور بارنامه
  • مالیات ارزش افزوده
  • X-ray

چگونگی محاسبه فریت بار توسط شرکت های هواپیمایی:

اگر بار شما نسبت به حجی که دارد وزن آن کم باشد در حمل بار هوایی تجاری یا مسافری هزینه شما از فرمول زیر محاسبه خواهد شد:

(طول * عرض* ارتفاع”به سانتی متر” * تعداد بسته ها) تقسیم بر ۶۰۰۰

در تمامی هواپیماهای باری برای حجم فضای ۱ متر مربع ۷٫۱۶۶ کیلوگرم بار محاسبه می شود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *